کمپرسور خاص

کمپرسورهای خاص به گروهی از کمپرسورها اشاره دارد که به هدفی خاص و با تکنولوژی خاص طراحی و تولید می شوند:
بعضی از این کمپرسورها عبارتند از:
كمپرسورهاي بدون روغن:
كمپرسورهايي هستند كه در سيستم عملكردشان براي توليد باد از روغن استفاده نمي شود و معمولا براي بخش هايي كه با هم درگير هستند از جنس هاي ويژه اي چون گرافيت استفاده مي شود تا دماي زياد حاصل از اصطكاك را خنثي نمايد. در اين كمپرسورها ذرات روغن در هواي خروجي وجود نخواهند داشت و هواي پاك توليد خواهند كرد. مصارف اين كمپرسورها معمولا در آزمايشگاه ها و دندانپزشكي ها مي باشد.
این گروه از کمپرسورها با عناوين مختلف اويل فيري (oil free compressors  ) - اويل لس (oil less compressors) نیز نام برده می شوند.
کمپرسورهای فشار قوی:
کمپرسورهایی هستند که فشار باد خروجی بالاتر از کمپرسورهای معمولی دارند و در مصارف صنعتی خاص کاربرد دارند. راه اندازی دیزل پنراتورهای نیروگاه ها از جمله کاربردهای این گروه از کمپرسورها می باشد.
این گروه از کمپرسورها با عناوین مختلف (high pressure compressor) های پرشر کمپرسور، کمپرسور فشار بالا و ... نیز نام برده می شوند.
کمپرسورهای سیار بنزینی - گازوئیلی:
کمپرسورهایی هستند که برای منبع تغذیه آنها به جای برق از بنزین یا گازوئیل استفاده می شود و می توانند به صورت سیار استفاده شوند. کاربرد این گروه از کمپرسورها بیشتر در جاهایی است که سیستم برق شهری وجود نداشته باشد. مانند انجام عملیات مختلف در بیابان و مکان های بین شهری و...
این گروه از کمپرسورها با عناوین مختلف (portable air compressor) کمپرسور پرتابل، کمپرسور بنزینی، کمپرسور دیزلی، کمپرسور سیار و ... نیز نام برده می شوند.

کمپرسور کوچک (تک سیلندر و دو سیلندر): کمپرسورهایی هستند که برای انتقال دارای دسته و چرخ هستند و در ظرفیت های مختلف 20،30 و 50 لیتری هستند و معمولا از آن ها برای منگنه زنی، نقاشی و کارهای خانگی استفاده می شوند و نام های مختلفی مانند کمپرسور پرتابل، کمپرسور سیار و کمپرسور خانگی دارند.


 کلمات کلیدی:

کمپرسور بدون روغن، کمپرسور فشار قوی، کمپرسور تک سیلندر، کمپرسور دوسیلندر، کمپرسور بنزینی، کمپرسور گازوییلی

شماره تماس: 

03133880391 و 09133189353

دریافت کاتالوگ جامع